Mensen met psychische of psychosociale problemen wonen steeds vaker toch zelfstandig. De praktijk is dat bij een deel van deze doelgroep dit helaas niet zonder problemen gaat. Er ontstaan bijvoorbeeld schulden, huurachterstanden, problemen met buren, overlast, verwaarlozing of vervuiling van de woonomgeving.
De training Omgaan met huurders met verward gedrag richt zich op het herkennen en omgaan met bewoners met verward gedrag. De ochtend staat in het teken van interactieve theorie en leer je de verschillende ziektebeelden te kennen en herkennen. Praktische en herkenbare voorbeelden en casussen uit de eigen praktijk bieden de mogelijkheid om te ervaren hoe je in omgang met een huurder respectvol en toch doelgericht omgaat met mogelijkheden en beperkingen die deze huurder vanuit ziekte met zich meebrengt.
Herkenbaar?
- Een vrouw huurt al jarenlang en gaf nooit problemen; ze was betrokken bij wijkactiviteiten, geen huurachterstand en geen overlast. Tot dit jaar. Buren klagen over een penetrante geur, veel gerommel in de nacht en zeggen dat ze nauwelijks meer uit huis komt.
- Je wilt op huisbezoek en wordt niet binnengelaten. Mevrouw zegt dat jij vanuit de woningcorporatie stiekem afluisterapparatuur wilt plaatsen.
- Na een nacht vol geluidsoverlast en een melding ga je langs om de bewoner hierop aan te spreken. De bewoner komt onvoorspelbaar op je over en zijn stemming gaat heen en weer van heftig naar kalm.
- Tijdens een overlastkwestie geeft de huurder op al je vragen gewenste antwoorden.
Doelstellingen
- Je hebt kennis van de meest voorkomende psychische ziektebeelden;
- Je herkent de signalen die duiden op een psychische stoornis
- Je hebt handvatten in het contact en de omgang met huurders bij psychische problematiek
De training kan desgewenst uitgebreid worden met:
- Verslaving en middelengebruik
- Eigen veiligheid bij huisbezoek
- LVB – herkennen van en omgaan met mensen met LVB/zwakbegaafdheid
- Agressie en onvoorspelbaar gedrag door psychische problemen en verslaving
- Verdiepende gesprekstechnieken
TIJDSDUUR
1 dag van 09.00 – 16.00 uur
GROEPSGROOTTE
In overleg met opdrachtgever
INVESTERING OPEN INSCHRIJVING
Open inschrijving: € 489,- vrij van BTW per persoon
Dagarrangement koffie/thee en vega/vegan lunch € 85,-
Totaal € 574,-
Op dit moment staat er geen open inschrijvingsdatum gepland. Incompany kan deze training worden gepland op een in overleg te plannen datum.
INVESTERING INCOMPANY
Groepsprijzen op locatie van de opdrachtgever zijn op aanvraag en financieel interessant vanaf 5 deelnemers.
Vraag direct een vrijblijvende incompany offerte aan wanneer u deze training bij u op locatie wilt organiseren!
TIJDSDUUR
1 dag van 09.00 – 16.00 uur
GROEPSGROOTTE
In overleg
INVESTERING OPEN INSCHRIJVING
Open inschrijving: € 489,- vrij van BTW per persoon
Dagarrangement: € 85,- per persoon
INVESTERING INCOMPANY
Groepsprijzen op locatie van de opdrachtgever zijn op aanvraag en financieel interessant vanaf 5 deelnemers.
Vraag direct een vrijblijvende incompany offerte aan wanneer u deze training bij u op locatie wilt organiseren!